Будівельний сектор, який забезпечує майже 10%ВВП ЄС та понад 13 мільйонів робочих місць,слугує каталізатором для інших галузей,включаючи енергетику, обробну промисловість,виробництво матеріалів та сферу послуг.Процвітаюча будівельна галузь позитивно вплинена інші сектори, що призведе до зростанняекономічної активності та можливостей дляєвропейського бізнесу.
Ми створюємо робочі місця, процвітання та надіюна майбутнє.
Проте зростання вартості матеріалів та підвищеннявідсоткових ставок, інфляція і скорочення бюджетівдомогосподарств, а також дуже сильнагеополітична напруженість створюють «ідеальнийшторм». Деякі держави-члени вже відчуваютьперші ознаки спаду будівельної активності,головним чином в секторі житлового будівництва.
Перехід до зелених технологій - це можливість і,водночас, нагальна потреба, оскількиєвропейський континент стає свідком дедалічастіших аномально спекотних температур,повеней та інших екстремальних погодних явищ.Будівельний сектор може зробити свій внесок устворення стійких міст та громад, а також упом'якшення наслідків зміни клімату завдякипідприємництву та інноваціям. Будівництвоенергоефективних будівель, перехід навідновлювані джерела енергії та ресурси, а такожстворення життєстійкої до зміни клімату, сталоїінфраструктури - ось деякі приклади того, якбудівельна галузь рухається до досягненнякліматичної нейтральності до 2050 року.
Успіх такого переходу залежить від функціонуванняекономіки в цілому. Конкурентоспроможністьбазується на здатності компаній досягати успіху наринку у вигідний для них спосіб. Потреба всильному та добре функціонуючому єдиному ринкуще ніколи не була такою гострою. Подальшеекономічне зростання вимагатиме збалансованоїполітики підтримки інновацій, підвищеннякваліфікації, зменшення бар'єрів на ринках робочоїсили та товарів, а також кращого розподілуресурсів.
Для досягнення успіху вирішальне значенняматимуть гарантований доступ до сировини наконкурентних умовах, ефективні дозвільніпроцедури, стабільне постачання енергії безвикопних джерел та подолання дефіцитукваліфікованих кадрів. Щоб на національному рівніефективно впроваджувати перехід на зеленітехнології, необхідна узгоджена законодавча база,яка збалансовуватиме різні суспільні потреби таадекватно враховуватиме специфіку будівельногосектору.
Європейський будівельний сектор закликає на рівніЄС вжити наступних спрямованих на підтримкужиттєздатної та стабільної Європи заходів: