KEY MESSAGE

Будуємо кліматично стійкі міста завтрашнього дня

ДЛЯ ЧОГО?

Населення світу поступово старіє. Відповідно, зростають запити, з'являються нові потреби, а крім того, люди прагнуть покращити свій рівень життя. Згідно з деякими дослідженнями, в майбутньому більшість населення буде жити в містах та міських районах, в тому числі в ЄС, що призведе до значного зростання міського населення.

Пандемія Covid-19 загострила проблеми, з якими міста вже зіткнулися і, ймовірно,зіткнуться в майбутньому. Зміни відбуваються безперервно і містам доведеться швидко до них адаптуватися.

Серйозні наслідки зміни клімату для міст, особливо вразливих до цих наслідків, вимагають нової політики, яка б заохочувала відродження міст та будівництво більш стійких та енергоефективних будівель.

Проблеми дефіциту житла та енергетичної бідності потребують вирішення.Європейські ринки житла перебувають під тиском, а зростання цін на енергоносії призвело до ще більшого фінансового навантаження на домогосподарства. Отже, для забезпечення та фінансування доступного та стійкого житла потрібен комплексний підхід ЄС. Основною частиною цих зусиль має стати успішна реалізація ініціативи ЄС «Хвилі реновації» (Renovation Wave).

НАШІ РЕКОМЕНДАЦІЇ

Європейська Комісія має надати підтримку державам-членам, регіонам та містам у визначенні середньо- та довгострокових цілей для міських територій та підтримати їхній перехід до кліматично-стійкого міського середовища.

Слід належним чином враховувати національні, регіональні та місцеві особливості (міського) просторового планування, а також місцеву специфіку, і завжди дотримуватися правильного балансу між нагальністю захисту клімату та соціально-економічними потребами, такими як доступне і соціальне житло та мобільність.